Medikal Masaj'ın faydaları nelerdir ?

SAĞLIK | 09 Nisan 2022
mersinmasajsalonu.com

Medikal masaj, vücudun sağlıklı işleyişini teşvik etmek ve özellikle belirli sağlık sorunlarının tedavisinde kullanılan bir masaj türüdür. Medikal masaj, doktorlar, fizyoterapistler ve masaj  profesyonelleri tarafından yapılır ve uzmanlık gerektirir.

Medikal masaj, özellikle bel, boyun ve sırt ağrılarının tedavisinde oldukça etkilidir. Aynı zamanda, eklem ve kas rahatsızlıkları, migren, kronik ağrılar, yorgunluk, sinir sistemi rahatsızlıkları gibi sağlık sorunlarının tedavisinde de kullanılabilir. Medikal masaj, vücudun doğal olarak ürettiği endorfin, seratonin ve dopamin gibi hormonların salgılanmasını arttırarak, stres ve depresyon duygusunun azaltılmasına yardımcı olur.

Medikal masaj, ayrıca, vücudun doğal olarak ürettiği sindirim sistemi hormonlarının salgılanmasını arttırarak, sindirim sistemi rahatsızlıklarının azaltılmasına yardımcı olur. Medikal masaj, ayrıca, vücudun doğal olarak ürettiği bağışıklık sistemi hormonlarının salgılanmasını arttırarak, bağışıklık sistemi rahatsızlıklarının azaltılmasına yardımcı olur.
Müşteri Yorumları